Zobacz temat
 Drukuj temat
Młoda darterka w potrzebie
DaveN
Witam wszystkich z wielkiej rodziny darterskiej... Przy okazji chciałbym życzyć wszystkim najlepszego z okazji "Mikołajek". Jednak piszę tego posta w zupełnie innej sprawie... Jak zapewne większość wie, niecałe 4 miesiące temu zostałem szczęśliwym tatą ślicznej małej darterki... Również zapewne część z Was wie, że owa mała darterka ma chore serduszko i jak się wczoraj okazało od specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, sytuacja jest bardzo poważna. W ciągu najbliższego miesiąca będą chcieli przeprowadzić skomplikowaną operację, nie powiedziane, że jedyną, mającą na celu odtworzenie przegrody międzykomorowej, którą na chwilę obecną jest najpilniejszym problemem. Pozostałymi wadami zajmą się w późniejszym czasie. Jednak jeszcze przed samą operacją "małą" czeka równie skomlikowane co ryzykowne badanie, tzw. cewnikowie serca, które ma na celu ustalenie sposobu dalszego leczenia, czyli w jaki sposób będzie to wszystko przebiegało. I tu odważyłem zwrócić się do Was jako do ludzi wielkiej rodziny i wielkiego serca... I nie chodzi w żadnym wypadku o pieniądze, a jedynie o krew, która będzie potrzebna. Na chwilę obecną nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi, jak i co trzeba zrobić, by ta oddana krew była konkretnie dla tej osoby. Wiem tylko tyle by była to krew najświeższa, czyli oddana co najwyżej kilka dni przed zabiegiem. Potrzebne będzie około 4-5 litrów krwi, która ma na celu zasilenie sztucznego płucoserca podczas operacji z oddychaniem zewnątrzustrojowym. Ponieważ Kasandra ma najlepszą, gdyż uniwersalną, jednak również najrzadszą krew 0 Rh+ dość trudnym staje się zebranie takiej ilości wśród najbliższej rodziny, tymbardziej, że nie pobierają od najbliższych, by byli w pełni sił podczas trwania całej operacji. Dlatego zwracam się do Was wszystkich z prośbą o oddanie tak potrzebnej krwi... Oczywiście oddać może każdy, gdyż nawet inna grupa krwi będzie wykorzystana dla potrzebujących. Jeśli są wśród Was osoby zainteresowane zaistniałą sytuacją, to można zaglądać tu regularnie a wszelkie nowe wiadomości będą tu zamieszczone. Jeśli jednak ktoś nie chce czekać może oddać krew w każdej chwili, jednak tak jak pisałem wcześniej, nie znam na razie szczegółów jak to się dokładnie odbywa. Pozostali mogą się skontaktować telefonicznie. Telefon znajdziecie w składach ligi klasy C. Pozdrawiam jeszcze raz serdecznie.
Kapitan zespołu Merlin II - Dawid Nowak vel DaveN z żoną Kingą i Kasandrą
nothing is difficult for me...
 
Nikos
Jesteśmy z tobą ! Dawid. Trzeba jakąś akcje w 1 dzien zorganizowac i wszyscy razem pujdziemy oddac krew
 
samowar
ja mogę oddać ale dopiero za 7 tygodni, bo byłem tydzień temu, mam B+
Edytowane przez samowar dnia 06.12.2008 17:57:48
Shit happens
 
miro
moja grupa to A1B Rh+ podobno jedna z rzadziej spotykanych.
oddam każdą potrzebną ilość ale tylko dla twojej córeczki. prochów nie biorę od pozostałych używek postaram się powstrzymać i mam nadzieję, że będę mógł wam pomóc.


proponuję wrzucić temat do polfesku z całą pewnością wszyscy się przyłączą
 
Osa
Też mogę oddać ale dopiero w lutym bo podobnie jak Sami też niedawno oddałem. Mam grupę 0 Rh+ więc byś miał zgodność
 
FeneK
no ja oddawalem 2 tygodnie temu wiec niestety nie dam rady .. przykro mi i zycze zdrowia
... Wink ...
 
czarny
ja mam A rh+ ,nie wiem czy na cos sie przyda ale jakby co to mozesz na mnie liczyc. pozdro dla coreczki
andr2ej 08rem5k1
 
sara
Ja bardzo chętnie ale mam A Rh-

mod: poprawiłem błędy układu klawiatury ("y" zamienia z "z" i brak polskich znaków, sara restart kompa!)
Edytowane przez samowar dnia 06.12.2008 17:57:01
Don't explain..!! Friends don't need it. Foes won't believe it..!!
 
kris
Ja mam grupe 0 Rh+,chociaż jeszcze nigdy nie oddawałem krwi.Ale jak będzie potrzeba to dzwoń 600-239-588.K.Kryspin.
 
slawek77
Ja idę oddać krew w poniedziałek 08.12. Już kiedyś oddawałem dla innych osób. Od razu w rejestracji trzeba podać IMIĘ i NAZWISKO osoby dla której się oddaje oraz w JAKIM SZPITALU przebywa. Podaj te informacje a ode mnie będziesz miał 450 ml.
 
Franz
ja mam A Rh-, jak sie przyda to daj znac kiedy, na pewno pojde
 
DaveN
Do slawek 77:
Na chwilę obecną nie jest w szpitalu... Była do wczoraj na konsultacji z kardiologami z Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy. Teraz czekam na termin badania, czyli cewnikowanie serca, a następnie pewnie zaraz po badaniu podjęte zostaną działania mające na celu naprawienie usterki. Wiem tylko tyle, że Ordynatorka Centrum będzie dokładała wszelkich starań, by badanie oraz leczenie rozpoczęło się jeszcze w grudniu.

Do kris:
Tak jak pisałem w temacie jest i będzie potrzebna krew. Ponieważ jednak nie znam jeszcze szczegółów i zasad na jakich oddaje się krew dla konkretnych osób nie jestem w stanie nic więcej napisać. Jak dowiem się to napewno napiszę. Wiem tylko tyle, że potrzebne będzie około 4-5 litrów krwi 0 Rh+, czyli dość rzadkiej, dlatego już z pewnym wyprzedzeniem zwróciłem się do Was wszystkich z prośbą, by każdy miał czas i ewentualnie możliwość sprawdzenia swojej grupy krwi, jak i podjęcia decyzji, czy swoją krew zaoferuje czy nie.

Do Wszystkich:
Ze wstępnych ustaleń, wiem, że przy oddawaniu krwi podaje się imię i nazwisko, ale nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, póki się wszystkiego nie dowiem.

Pozdrawiam Wszystkich i chętnych proszę o chwilę cierpliwości, ale z taką sytuacją spotykam się po raz pierwszy i też nie na wszystkim się znam, zatem dla mnie również nie jest to proste i do końca zrozumiałe...
nothing is difficult for me...
 
Q-mac
Jak by co tez sie pisze mam 0 Rh+ tylko ze nigdy nie oddawalem krwi jak bedzie potrzebna moj nr. 667-967-667
"Ból jest ceną, którą płacimy za siłę"
 
Ania
w takich wypadkach nie jest ważne jaką kto ma krew, po prostu jak sie wpisze na kogo ona jest to w krwiodawstwie zamienią na właściwą, a tą "niepasującą" wykorzystają dla kogoś innego.
Pozdrowionka.
Ania
 
slawek77
Ok. Jutro oddam krew. Podam w takim razie tylko imię i nazwisko Twojej córki bez nazwy szpitala. Potem napiszę czy to wystarczyło.
 
Krzysztofy
Daven Vizir tez jest z toba napewno odam krew dla twojej córeczki i zycze jej szybkiego powrotu do zdrowia
 
BL@DY
Mi krwi oddawać nie wolno, ale trzymam kciuki i czekam na pozytywne wieści.
 
rurzyk
Daven podaj tylko kiedy trzeba oddać krew. Dla ludzi, którzy nigdy tego nie robili - krew oddajemy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ulicy Markwarta. Przy rejestracji należy zaznaczyć, że oddaje się krew dla konkretnej osoby - najlepiej podać szczegółowe dane tak by nie nastąpiła pomyłka - Imię, Nazwisko, datę urodzenia, szpital i oddział na którym znajduje się pacjentka. Daven podaj dokładną datę urodzenia córeczki i jak już będziesz wiedział coś więcej to oddział i nazwę szpitala.
 
slawek77
Oddałem dziś krew. W rejestracji potrzebne są dane: IMIĘ i NAZWISKO osoby, dla której ma być krew oraz SZPITAL w którym się znajduje. W związku z tym, że Twoja córka nie jest w szpitalu, podałem tylko imię i nazwisko, a w związku z tym dostałem pisemne zaświadczenie, że oddałem krew dla Twojej córki. To zaświadczenie trzeba będzie pokazać w szpitalu. Zaświadczenie podrzucę w czwartek po lidze do Merlina. Jak będziesz to dam Tobie, a jak nie to zostawię w barze.
Jeśli w rejestracji będzie podana nazwa szpitala to zaświadczenie nie będzie potrzebne.
 
DaveN
Do rurzyka:
Jak widzisz slawek77 już oddał krew. Ponieważ moja Kasandra nie jest w szpitalu, tylko czekamy na telefon, kiedy będziemu musieli ją zawieść do Warszawy, oddawać krew można w każdej chwili podając imię i nazwisko. Tak jak slawek napisał, w takim przypadku dostanie osoba oddająca krew zaświadczenie, które najprawdopodobniej będzie mi potrzebne w momencie, kiedy tę krew będę musiał odebrać i z nią jechać do Warszawy. Także tyle co mogę napisać... Generalnie siedzimy teraz pod telefonem i czekamy tylko na telefon z Warszawy, iż możemy przyjechać z "małą" i będzie coś dalej się działo.

Pozdrawiam jeszcze raz bardzo serdecznie i dziękuję wszystkim za odzew i chęć pomocy.
nothing is difficult for me...
 
Przejdź do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.08 5,863,359 unikalne wizyty